foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Life is racing, everything else is just waiting.

Partizánské Černá neděle v Partizánském aneb Demoliční víkend pro vozy Ford Escort.
Třetí dějství našeho působení v seriálu závodů do vrchu KW Berg-Trophy se odehrálo na trati ve Velkých Uhercích nedaleko města Partizánské.
3700 metrů dlouhá, velmi rychlá, ale taktéž úzká a nepříliš bezpečná trať s nekvalitním povrchem hostila stovku jezdců z ČR, SR a PL. V úvodním sobotním treninku bylo možno vidět spoustu nedobrovolných opuštění tratě, z toho dvě "přes boudu". Díky tomu nabral harmonogram skluz a tak druhý trenink musel být zrušen. V odpoledním závodě jsme tedy začali opatrně, ale i tak se podařilo vměstnat do první desítky v kategorii a David navíc vyhrál absolutně v Juniorech a porazil i juniorského konkurenta Marka Sekaninu s vozem Subaru Impreza WRX STi.
Neděle začala velmi úspěšně, David zajel v prvním treninku šestý nejlepší čas ve své kategorii a opět byl nejrychlejší z Juniorů. Auto fungovalo skvěle a tak jsme pomýšleli i na výsledek v první pětce. Ve druhém treninku však přišla havárie. V šesté zatáčce po krátké rovince v rychlosti asi 120 km/h došlo ke ztrátě adheze a následoval náraz do protilehlého břehu. David zůstal naštěstí nezraněn, vozidlo však začalo hořet a tak musel zasahovat záchranný systém Maverick rescue.
Preventivně vyrazila i sanitka, ale doktor ošetřil Davidovi jen drobné rány na levém koleni. Podstatně hůř dopadl náš vůz, který má zničenou celou pravou přední část a navíc bude muset čelit následkům použití práškového hasícího přístroje.