foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Life is racing, everything else is just waiting.

Brno - květen 2009 Vítězný začátek sezony 2009
První letošní podnik Přeboru České republiky minibike 40 se konal 16. května na trati v areálu Masarykova okruhu v Brně. Nepříliš početné pole startujících přivítalo nevlídné počasí a tak volba pneumatik byla nejvíce diskutovanou otázkou. Michal se opět představil se čtyřtaktním motocyklem Pasini, připravovaným pro náš tým Petrem Schmídem a stejně jako v závěru loňské sezony, v kategorii Junior B. Už v prvním měřeném tréninku na suché trati předvedl svoje umění a v posledním kole zajel nejrychlejší čas. Těsně před druhým měřeným tréninkem však začalo pršet a všem bylo jasné, že rošt se bude stavět podle časů z toho prvního. Proto jsme se rozhodli druhou kvalifikaci vynechat a soustředit se na první závod. V poledne však pršet přestalo a trať rychle osychala. Zvolili jsme tedy do prvního závodu suché slicky a doufali, že počasí vydrží. Michal skvěle odstartoval a hned od prvního kola budoval svůj náskok před druhým Davidem Krulišem, který zvolil směs na mokro. To bohužel vydrželo jen do poloviny závodu, kdy začalo znovu pršet. V tom okamžiku se výhoda změnila na velkou nevýhodu a Michal rychle ztrácel vybudovaný náskok. Kvůli silnému dešti byl závod nakonec zastaven předčasně, ale vzhledem k tomu, že bylo odjeto více jak 75 procent jeho délky, platilo pořadí v okamžiku jeho zastavení. To pro nás ovšem nebylo příznivé, protože dvě kola předtím Michala předjel právě Kruliš a první závod tedy Michal dojel druhý. To bylo nakonec, vzhledem k možnostem a volbě pneumatik, bráno jako úspěch. Před druhým závodem jsme kvůli přetrvávajícímu dešti připravili motocykl na mokro a vzhledem k podmínkám na trati (závod byl vyhlášen jako mokrý) obuli nejměkčí směs se vzorkem. Stejnou směs obul i zbytek startovního pole a tak se očekávaly vyrovnané jezdecké výkony. Po startu byl Michal druhý, ale závod na vodě přináší spoustu nebezpečných situací, kvůli kterým se pořadí rychle mění. Ne jinak tomu bylo i tentokrát a tak kolize, při které dosud vedoucí jezdec závodu havaroval a Michal ve snaze zabránit střetu musel prudce po brzdách a taktéž upadl, zamíchala pořadím. Následovala stíhací jízda při které se Michal snažil dohnat ztrátu na Davida Kruliše, který si díky této kolizi vyjel slušný náskok. Kruliš ale ve snaze udržet svůj náskok taktéž upadl a tím se oba jezdci na špici závodu dostali do kontaktu a mohli si to v posledních kolech závodu rozdat v přímém souboji. Z toho nakonec díky skvělému manévru na brzdy na konci cílové rovinky vyšel lépe Michal a ve druhém závodě tak zvítězil. Vzhledem k tomu, že při shodě umístění rozhoduje druhý závod, postavil se Michal při vyhlášení na stupně vítězů úplně nahoru a úspěšně tak vykročil do letošní závodní sezony. Příští závod se jede za 14 dní v Písku.

KW KART-TROPHY 2007-2008 Vítězná vzpomínka na motokárovou éru

V rámci zimní přípravy se náš tým zúčastnil poslední listopadovou neděli mezinárodního motokárového závodu v brněnském M-paláci. Jednalo se o první závod seriálu KW Kart-Trophy, pořádaného promotérem závodů automobilů do vrchu KW Berg-Trophy. 32 jezdců s prioritou A pro rok 2008 se sešlo v pravé poledne, aby poměřilo síly na kryté motokárové dráze. Po treninkových jízdách jsme měli důvod k radosti, protože náš jezdec David Kárný vyjezdil svým časem skupinu A a do kvalifikačních treninků tak nastoupil mezi osmi nejlepšími. Patnáctiminutová kvalifikace rozhodovala o postavení na startovním roštu a tak bylo důležité soustředit se na dobrý výsledek. David tedy oprášil všechny motokárové zkušenosti a taktickou jízdou si zajistil pole position před svým velkým soupeřem z vrchů, Dominikem Opatřilem. V samotném závodě už nenechal nic náhodě a po letmém startu za safety carem nasadil rychlé tempo a metr po metru se vzdaloval svým soupeřům. V cíli měl nakonec před druhým Opatřilem náskok více jak sedmi vteřin a na stupních vítězů sklidil zasloužený potlesk od svých vrchařských kolegů. Opět se ukázalo, že dobrá příprava a propracovaná taktika slaví úspěch a spolu se zkušenostmi našeho talentovaného jezdce jsou dobrým základem pro pokračování závodní kariéry. Další závod tohoto seriálu se jede 16. prosince.

KW KART-TROPHY 2007-2008

České Budějovice - září Závěr sezony s vítězstvím k svátku ;-)
Poslední závod letošní sezony Poháru České republiky Minibike 40 se odehrál 29. září na trati v Českých Budějovicích. 
Tým měl jediný cíl, udržet za sebou Pavla Nechanického, který jako jediný měl stále šanci ohrozit naši pozici v celkovém hodnocení. 
V pátečních trenincích jsme upravili převody a vyrazili vstříc rozbité, v první fázi treninku ještě místy mokré, trati. Michal se rychle rozjezdil a před koncem treninku již zajížděl velmi slibné časy. 
Volný sobotní trenink jsme vzhledem k nízké okolní teplotě pojali opravdu volně a soustředili se na tréninky měřené, protože na trati v Českých Budějovicích je postavení na startovním roštu pro dobrý výsledek v závodě klíčové. 
V prvním ze dvou měřených treninků ukázal Michal, že tahle náročná trať patří k jeho oblíbeným a druhý čas naznačil, že půjde-li vše podle plánu, máme šanci na dobrý výsledek. 
Před druhým měřeným treninkem vysvitlo slunce a okolní teplota šla lehce nahoru. Díky tomu se vylepšila adheze a všichni svoje časy o několik desetin vylepšili. Těsně před konce ještě zajel nejlepší čas Michal Kolek a odsunul tak Michala až na třetí místo a tedy do druhé řady (v Budějovicích se startuje jen po dvou). 
Samotné závody už proběhly za hezkého, slunného počasí a nevelké množství diváků pak nadzvedlo ze židlí velké množství pádů. Ty byly způsobeny nepříliš kvalitním povrchem závodní dráhy, na příští sezonu je však slíben nový asfaltový koberec. 
Start do prvního závodu vyšel Michalovi skvěle a udržel svoji pozici i přes nepříjemně dotírající Tomáškovou a Nechanického. Precizní jízdou se dokázal po několika kolech odpoutat od svých pronásledovatelů a udržoval dostatečný náskok. Asi v polovině závodu doplatil na nekvalitní povrch dosud vedoucí jezdec David Kruliš a upadl. Svůj motocykl sice uvedl znovu do chodu, ale ztráta byla velká a Michala tak již ohrozit nemohl. Těsně před koncem doplatil na podobný problém i Michal Kolek, kdy v prudké zatáčce po cílové rovince se odporoučel na zem po smyku předního kola. Motocykl sice ještě nastartoval, ale po pár metrech na následky havárie ze závodu odstoupil. Pak už Michalovi nestálo nic v cestě a po pár kolech projel pod šachovnicovým praporem jako první. 
Ve druhém závodě jsme se rozhodli, díky osmnáctibodovému náskoku před Nechanickým, neriskovat a tak Michal vyjel s cílem soustředit se pouze na něj. Po startu se opet držel na třetím místě v těsném závěsu za Krulišem a Kolkem a s přehledem kontroloval situaci za sebou. Při předjížděcím manévru jezdců o kolo zpět se pár kol před cílem odpoutal z vedoucí skupinky David Kruliš a s přehledem si dojel pro vítězství. Michal ještě v posledním kole zkusil předjet Kolka, ale na výsledku by to už stejně nic nezměnilo, protože jeho ztráta z prvního závodu byla velká. Michal nakonec dojel třetí a v součtu bodů si zajistil vítězství v posledním závodě letošní sezony. 
Vítězství o to cennější, protože jsme večer slavili nejen podium úplně nahoře, ale i jmeniny, které měl Michal v den závodu.
Vyhlášení celé závodní sezony 2007 proběhne 6. října na Masarykově okruhu v Brně.

KW KART-TROPHY 2007-2008 Do třetice všeho dobrého

Seriál KW Kart-Trophy, pořádaný promotérem závodů automobilů do vrchu KW Berg-Trophy Stanislavem Firtlem, pokračoval koncem ledna svým třetím závodem. Pro náš tým to byla první závodní příležitost v letošním roce a vzhledem k předchozím dvěma vítězstvím jsme chtěli zahájit sezonu 2008 úspěšným vystoupením. Opět lehce změněná režie přidala k volnému treninku a kvalifikaci ještě semifinálový závod a prodloužila tak jezdcům dobu strávenou v motokáře. Už v kvalifikaci zajel David skělý čas, konkurence však nespí a pole position v semifinále rozhodně nebyl zadarmo. Nakonec však díky vyrovnané a profesorsky čisté jízdě postoupil ze semifinále z prvního místa a protože měl i nejrychlejší čas na jedno kolo v kvalifikaci, startoval z této pozice i do hlavního závodu. Letmý start poslal celou nejrychlejší osmičku vstříc záverečnému vystoupení, přičemž první kola byla ve znamení ostrých soubojů o přední pozice. Po několika kolech se utrhla vedoucí skupinka v pořadí David Kárný, Dominik Opatřil a Antonín Daniel, která neustále zvyšovala náskok před zbytkem startovního pole. David ale nenechal nic náhodě, soustředil se na bezchybnou jízdu a postupně zrychloval. Po několika dalších kolech si vybudoval bezpečný náskok, který pak udržel až do cíle. Mohli jsme tedy znovu slavit a vzhledem ke třetímu vítězství v řadě to byla oslava vskutku radostná.

KW KART-TROPHY 2007-2008

Podzimní Násedlovice Pódiový závěr vrchařské sezony
Předposlední zářijový víkend jsme se vydali na závěrečný (pro náš tým) závod serálu ZAV KW Berg-Trophy 2007 do Násedlovic. 
Po technických problémech, které nás potkaly v předchozím závodě v Divákách jsme tentokrát neponechali nic náhodě a pečlivou přípravou minimalizovali pravděpodobnost nějakých potíží. Upravovali jsme mechanismus řazení a kompletně přepracovali systém nasávání vzduchu do motoru. Stejně jako v závodě ve Šternberku jsme pořídili i nějaké onboardy, snad najdeme konečně trochu času na jejich zpracování ;-) 
Už sobotní treninky naznačily, že Násedlovice jsou Davidovou oblíbenou tratí a tak jsme pomýšleli na nějaké lepší umístění v juniorské kategorii. Konkurence však byla nesmírně silná (dvě Subaru Impreza WRX Sti, Opatřilův Golf VR6 s turbem, které by natlačilo i Tatru 815 a v neposlední řadě spousta Éčkových speciálů, které váží asi polovinu našeho Escorta). Přes to všechno se Davidovi podařilo v obou sobotních jízdách zajet velmi dobré časy a čtvrté místo považujeme za úspěch. 
V neděli se situace ještě malinko vylepšila a tak v součtu bodů za oba dny nakonec David skončil třetí. Za zmínku stojí i skutečnost, že za sebou nechal obě Subaru a dokonce i věčného rivala Martina Zimáka na Peugeotu 106.

KW KART-TROPHY 2007-2008 Předvánoční radovánky aneb Vítězná série pokračuje

Konec roku se kvapem blíží a tak jsme o uplynulém víkendu absolvovali letošní poslední závody. V neděli 16. prosince pokračoval druhým závodem seriál KW Kart-Trophy, pořádaný promotérem závodů automobilů do vrchu KW Berg-Trophy Stanislavem Firtlem. Pozměněná režie tentokrát zkrátila volný trenink i kvalifikaci, prodloužila však hlavní závod na patnáct minut. Už ve volném treninku se ukázalo, že je náš jezdec David Kárný ve formě a do kvalifikace se zařadil mezi osmičku nejrychlejších. Taktickou jízdou a postupným zrychlováním dosáhl času 32,437, čímž si podruhé v tomto seriálu zajistil pole position. Ve finálovém závodě skupiny A pak znovu prokázal svoje jezdecké kvality a uzavřel tak závodní sezonu 2007 vítězstvím. Další závod seriálu se jede 27. ledna 2008.

KW KART-TROPHY 2007-2008

Pardubice - září Do nového školního roku s vítězstvím
První zářijový víkend se na pardubické minibikové trati odehrálo šesté dějství Poháru České republiky Minibike 40. 
Pod taktovkou hořických pořadatelů jsme v pátek volně zatrénovali a s pocitem dobře nastaveného motocyklu (tímto děkujeme Petrovi Schmídovi za skvěle odvedenou práci) jsme se těšili na sobotu. Ta však přinesla nad ránem déšť a přestože před prvním měřeným treninkem už voda nepadala, trať byla komplet mokrá. Pojali jsme tedy tento trenink jako volný a s vědomím toho, že na druhý měřák už bude sucho to nijak nehrotili. V druhém měřeném treninku už byla trať skutečně suchá a tak jsme očekávali dobrý výsledek. Michal se dlouhou dobu držel na druhém místě, ale v polovině měřeného treninku zastavil v boxech s tím, že motor ve vysokých otáčkách vynechává. Vzhledem k časové tísni (meřený trenink trvá jen 15 minut) nebylo možné nic upravovat a tak jsme s napětím čekali jak to dopadne. Nakonec to nebylo tak zlé a druhou řadu (čtvrté místo) jsme brali jako přiměřenou možnostem. V polední přestávce jsme zkoušeli všechno možné až se nakonec podařilo dostat motor do stavu schopného závodění. 
První závod Michal skvěle odstartoval a držel se za vedoucí dvojicí Kruliš/Kolek. Ti však měli v zájemném souboji kolizi po níž Kolek upadl a nabral již nedohnatelnou ztrátu. Michal se tedy vydal stíhat prvního Davida Kruliše a vše vypadalo, že by to mohlo vyjít. Tři kola před cílem však oba jezdci (již těsně v závěsu) dojeli skupinku jezdců o kolo zpět a při jejich předjíždění Kruliš Michalovi lehce poodjel. V cíli prvního závodu měl Michal na Kruliše ztrátu jen 2 sekundy. 
Druhý závod byl opět ve znamení skvělého startu, tentokrát byl první Bartl těsně následovám Michalem a s nevelkým odstupem skupinka Kruliš, Kolek, Tomášková a Nechanický. Díky ostrým soubojům na třetím až šestém místě se podařilo dvojici vedoucích jezdců lehce poodjet a vytvořit si asi dvacetimetrový náskok. Jakmile se však stíhající skupina konsolidovala, vyrazila za Michalem a náskok se začal rychle zmenšovat. Michal proto nezaváhal a ve třetím kole nádherným manévrem na brzdy Bartla předjel a ihned si vytvořil asi sekundový náskok. Skupina jezdců posléze Bartla dojela a Kruliš, který ho předjel jako první, se vydal za Michalem. Ten však precizní jízdou neustále zvětšoval odstup a do cíle nakonec dojel s náskokem sedmi sekund.
Bodová nadílka upevnila Michalovi celkovou třetí příčku a navíc otevřela dveře s možností pomýšlet i na celkové druhé místo. Další závod se jede 15. září na trati v areálu Masarykova okruhu v Brně.